Blog

DREMA, POZNAŃ 7-8.10.2015

Prowadząc warsztaty z odnawiania mebli, żałuję że nie mogę zapewnić ich uczestnikom więcej niż 8 lub 10 stanowisk jednocześnie. Kameralne grupy to z drugiej strony gwarancja, że z każdym będę w stanie porozmawiać i indywidualnie pomóc przy renowacji. Organizatorami warsztatów 7. i 8. października byli studenci Katedry Meblarstwa z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którzy nie zdążyli zapisać się na żadną z poprzednich edycji. Postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zaprosili mnie do poprowadzenia wydarzenia tylko dla nich. Podzieleni na kilkuosobowe zespoły pracujące wspólnie przy wybranym krześle, mieli szansę wypróbowania swoich sił zarówno przy odświeżaniu stolarki jak i tapicerowaniu.

Pracownia ulokowana została w pawilonie numer 4 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i była częścią odbywających się tam właśnie targów DREMA. Powierzchnia hali podzielona była na dwie strefy. Oprócz odnawiania staroci, prężnie działała także „Fabryka mebli na żywo”, gdzie ci sami studenci wymieniając się, produkowali od podstaw łóżka i szafki nocne. W jednym miejscu można było zobaczyć zatem powstawanie zupełnie nowych jak i restaurowanie starych mebli.

Wśród odnawianych staroci, znalazły się gięte modele z Radomska, krzesło z fornirowanymi orzechem elementami, autentyczny (choć to odkryliśmy dopiero po czasie) A967F z wytłoczonym napisem THONET, którego bardzo stare drewno udało się wyeksponować, czy krzesło ze sklejkowym oparciem, odświeżone z zachowaniem oryginalnej tkaniny obiciowej.

Praca standardowo, została zaplanowana na dwa dni, w czasie których warsztatowicze ani na moment nie zwalniali tempa. Zobaczcie jak sobie radzili!

Zdjęcia: Damian Jabłonowski,Paweł Machomet | elektronarzędzia udostępniła firma Festool Polska | materiały i wszystkie wnętrzności do nowych siedzisk zapewniła firma Deca, która jak zawsze, zaserwowała warsztatowiczom garść niezbędnych informacji o tkaninie meblowej.

Dziękuję za przeczytanie mojego materiału.

Jeśli ten wpis spodobał Ci się wyjątkowo, zainspirował Cię lub pomógł rozwiązać Twój meblowy problem, możesz postawić mi kawę. Wesprzesz w ten sposób moją wieloletnią pracę - będzie mi niezmiernie miło!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zacznij pisać, aby zobaczyć produkty, których szukasz.