WSZYSTKO DLA DOMU 15-16.10.2016

Warsztaty odnawiania mebli na zaproszenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich miałem przyjemność poprowadzić już po raz trzeci. Przez dwa pracowite dni odwiedziły nas prawdziwe tłumy zainteresowanych starociami obserwatorów, z którymi starałem się w miarę możliwości zamienić chociaż dwa słowa i doradzić, jeśli ich własne domowe renowacje sprawiały problemy.

Na temat samego przebiegu prac mógłbym rozpisywać się jak zawsze: demontaż, czyszczenie, szlifowanie, skrobanie, malowanie, lakierowanie, bejcowanie, klejenie, wymiana pianek, tapicerowanie, montaż… To wszystko już wiecie! Wszyscy pracowali ciężko i zawzięcie. Zadania wymagały niemałej siły i motywacji, ale nikt – bez wyjątku – się nie poddał. Tym razem podczas warsztatów na 25. edycji Targów Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz Wszystko Dla Domu moją uwagę przykuła pomysłowość i odwaga, którą wykazali się uczestnicy. Większość beżowych, brązowych, delikatnych, czyli krótko mówiąc bezpiecznych tkanin została w całości na stole 🙂 Każdy z mebli w nowej odsłonie odzwierciedlił indywidualne podejście do tematu autora jego renowacji. To mi się bardzo podoba! Były marynarskie pasy, ciemna stalowa tkanina z kontrastującym jasnym drewnem, klasyczny ludwik cały w bieli, pastelowy róż, różnokolorowe prążki, czy odsłonięte drewno z niedoskonałościami ożywione zdecydowanie jasnym materiałem z drobniutką fakturą. Zupełnie obłędnie wypadło ludwikowskie krzesło fotelowe z zachowaną i odsłoniętą (!!!) formatką siedziska z trawy morskiej i oryginalnie starą jutą, którego drewno udało się nieco postarzyć i przełamać oparciem z naturalnego lnu malowanego w maki. Musicie to zobaczyć!

Wydarzenie jak zwykle nie odbyłoby się bez wsparcia partnerów. Deca Makes It Lovely – dziękuję za materiały tapicerskie, prezentację o tkaninie meblowej i przyprowadzenie Docenta 🙂 Altax – podziękowania za niezbędne kosmetyki do drewna, które momentalnie schły i nie śmierdziały nawet wtedy, gdy były otwarte niemal wszystkie na raz. Dziękuję też zespołowi Międzynarodowych Targów Szczecińskich za trzecie już zaproszenie i organizację wydarzenia na najwyższym poziomie!

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!

Paweł

Zdjęcia: Agata Legawiec, Kornelia Zientarska, Paweł Machomet

Komentarze (2)

  1. Aranżacja wnętrz jest moim małym hobby, uwielbiam sama robić doniczki na balkon i dekoracje do domu. Chętnie udałabym się na takie warsztaty. Jaka jest ich cena i jak mogę sprawdzić czy organizowane są w moim mieście? Pozdrawiam:)

    1. Cena warsztatów za każdym razem ustalana jest z organizatorem. Czasami warsztaty odbywają się za darmo, a czasami jako wydarzenie biletowane. Na dniach na blogu pojawi się nowa zakładka z informacjami o warsztatach i nadchodzących terminach 🙂 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Koszyk (0)
No products in the cart.
0
error: