Blog

WSZYSTKO DLA DOMU 15-16.10.2016

Warsztaty odnawiania mebli na zaproszenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich miałem przyjemność poprowadzić już po raz trzeci. Przez dwa pracowite dni odwiedziły nas prawdziwe tłumy zainteresowanych starociami obserwatorów, z którymi starałem się w miarę możliwości zamienić chociaż dwa słowa i doradzić, jeśli ich własne domowe renowacje sprawiały problemy.

Na temat samego przebiegu prac mógłbym rozpisywać się jak zawsze: demontaż, czyszczenie, szlifowanie, skrobanie, malowanie, lakierowanie, bejcowanie, klejenie, wymiana pianek, tapicerowanie, montaż… To wszystko już wiecie! Wszyscy pracowali ciężko i zawzięcie. Zadania wymagały niemałej siły i motywacji, ale nikt – bez wyjątku – się nie poddał. Tym razem podczas warsztatów na 25. edycji Targów Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz Wszystko Dla Domu moją uwagę przykuła pomysłowość i odwaga, którą wykazali się uczestnicy. Większość beżowych, brązowych, delikatnych, czyli krótko mówiąc bezpiecznych tkanin została w całości na stole 🙂 Każdy z mebli w nowej odsłonie odzwierciedlił indywidualne podejście do tematu autora jego renowacji. To mi się bardzo podoba! Były marynarskie pasy, ciemna stalowa tkanina z kontrastującym jasnym drewnem, klasyczny ludwik cały w bieli, pastelowy róż, różnokolorowe prążki, czy odsłonięte drewno z niedoskonałościami ożywione zdecydowanie jasnym materiałem z drobniutką fakturą. Zupełnie obłędnie wypadło ludwikowskie krzesło fotelowe z zachowaną i odsłoniętą (!!!) formatką siedziska z trawy morskiej i oryginalnie starą jutą, którego drewno udało się nieco postarzyć i przełamać oparciem z naturalnego lnu malowanego w maki. Musicie to zobaczyć!

Wydarzenie jak zwykle nie odbyłoby się bez wsparcia partnerów. Deca Makes It Lovely – dziękuję za materiały tapicerskie, prezentację o tkaninie meblowej i przyprowadzenie Docenta 🙂 Altax – podziękowania za niezbędne kosmetyki do drewna, które momentalnie schły i nie śmierdziały nawet wtedy, gdy były otwarte niemal wszystkie na raz. Dziękuję też zespołowi Międzynarodowych Targów Szczecińskich za trzecie już zaproszenie i organizację wydarzenia na najwyższym poziomie!

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!

Paweł

Zdjęcia: Agata Legawiec, Kornelia Zientarska, Paweł Machomet

Hej!

Dziękuję za przeczytanie mojego materiału.

Jeśli ten wpis spodobał Ci się wyjątkowo, zainspirował Cię lub pomógł rozwiązać Twój meblowy problem, możesz postawić mi kawę. Wesprzesz w ten sposób moją wieloletnią pracę - będzie mi niezmiernie miło!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
IMG_5402.png
Zacznij pisać, aby zobaczyć produkty, których szukasz.