Blog

Pierwszy wykład “O odnawianiu mebli” Gdańsk, 10.12.2016

Na temat odnawiania mebli można by mówić i mówić i mówić ( i mówić). Ci z Was, którzy mieli okazję być kiedykolwiek na moich warsztatach lub sami stawiają czoła przywracaniu starociom ich dawnego blasku, na pewno zdążyli przekonać się, że do zgłębienia niektórych tajników niezbędna jest praktyka i wymagające wiele wysiłku próby. Mając to na uwadze, opracowanie wykładu z poradami dla początkujących renowatorów było dla mnie niemałym wyzwaniem! 

Każda edycja warsztatów, którą miałem przyjemność dla Was prowadzić to – ku mojej uciesze – ogromna fala zgłoszeń, z których ze względu na formułę wydarzenia, “przechodzi” jedynie osiem lub dziesięć pierwszych. Co z pozostałymi?

Postanowiłem, że Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, przy okazji mojej drugiej już warsztatowej wizyty, będzie pierwszym miejscem, w którym na dawkę informacji – chociaż  w teorii – będą mogli liczyć WSZYSCY. Przekopując tysiące zdjęć, przeglądając nowe i stare posty na blogu oraz mając w pamięci maile z pytaniami, które od Was dostaję, udało mi się (mam nadzieję) zbudować bardzo prostą historię o tym, na co zwracać uwagę podczas samodzielnego odnawiania mebli. Demontaż, usuwanie zapachu wilgoci, rodzaje pianek, czy różnice między bejcą a lakierobejcą to tylko fragment tego, co starałem się zmieścić w półtoragodzinnym spotkaniu.

Pełna sala w Łaźni (w sobotni wieczór!) była czymś, czego zupełnie się nie spodziewałem. Jesteście niesamowici! Zgodnie z moją obietnicą, wszyscy chcący dowiedzieć się czegoś więcej lub poprosić o poradę, mogli liczyć na to, że po wykładzie – choćby miał nas zastać świt – odpowiem na wszystkie zadane pytania. Bardzo się cieszę, że mogłem z Wami porozmawiać.

Jak to wyglądało? Zobaczcie sami!

Do zobaczenia!


Organizator: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk

Zdjęcia: Kamil Karczewski

Dziękuję za przeczytanie mojego materiału.

Jeśli ten wpis spodobał Ci się wyjątkowo, zainspirował Cię lub pomógł rozwiązać Twój meblowy problem, możesz postawić mi kawę. Wesprzesz w ten sposób moją wieloletnią pracę - będzie mi niezmiernie miło!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zacznij pisać, aby zobaczyć produkty, których szukasz.