Blog

Folwark Pełen Staroci

Swoją drugą wizytę w Folwarku Edwardowo zaliczam do bardzo udanych. Tym razem warsztaty renowacji mebli, które miałem przyjemność poprowadzić w tym niezwykłym miejscu trwały trzy dni, a czternastu Uczestników – miłośników staroci z różnych miast Polski – swoje pierwsze kroki związane z ich odnawianiem stawiało, zajmując się przywiezionymi przez siebie perełkami pochodzącymi z różnych miejsc i epok.

Zestaw mebli czekających na odnowienie okazał się naprawdę imponujący! Rzeźbiony dębowy tron po pradziadku, fornirowane krzesło gabinetowe, ramy okienne, kultowy 366 projektu Józefa Chierowskiego złożony z kilku egzemplarzy, szafka stanowiąca niegdyś część kredensu, legendarny “hałas” typu 200-190 i stuletni stolik kawowy to tylko niektóre z nich. Kontynuowaliśmy też renowację eklektycznego fotela, który do Folwarku trafił już w grudniu.

Pracy składającej się z masy zupełnie różnorodnych zadań do wykonania było – jak zwykle podczas warsztatów – bardzo, bardzo dużo. Przez całe trzy dni w czasie demontowania konstrukcji, czyszczenia drewna, wyjmowania ozdobnych ćwieków, malowania, woskowania barwienia i szycia nie cichły rozmowy na temat targów staroci, wzorniczych ikon, stylów w meblarstwie oraz rodzinnych pamiątek i jakże niezwykłych historii z nimi związanych.

Także i tym razem nie zabrakło wykładu o tkaninie meblowej i dekoracyjnej, który podobnie jak w grudniu, poprowadziła Pani Kinga Czarnowska, właścicielka marki Ridex. Dyskusje o pluszach, gobelinach, żakardach i płótnach w towarzystwie kolorowych próbników z całego świata trwały ponad godzinę stanowiąc źródło inspiracji dla uczestników, którzy pokonać museli jeszcze etapy prac związane z wykańczaniem mebli.

Mam nadzieję, że zdjęcia, które przygotowałem, zachwycą Was, zainspirują i choć na moment przeniosą w niezwykły klimat Folwarku Edwardowo.
Świetna informacja dla tych, którzy chcieliby wziąć udział w prowadzonych przeze mnie warsztatach!  W Folwarku Edwardowo zagoszczę ponownie już 21 i 22 kwietnia! Po szczegóły wystarczy kliknąć TUTAJ.
Do zobaczenia!
Paweł

 

Organizatorzy:
Tkaniny obiciowe:
Farby kredowe i woski:
Farby akrylowe, lakiery i szpachle do drewna:
Zdjęcia:
Wiktor Wildhirt
Dawid Szczepański
Bartosz Sumionka
Paweł Machomet

 

ZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Dziękuję za przeczytanie mojego materiału.

Jeśli ten wpis spodobał Ci się wyjątkowo, zainspirował Cię lub pomógł rozwiązać Twój meblowy problem, możesz postawić mi kawę. Wesprzesz w ten sposób moją wieloletnią pracę - będzie mi niezmiernie miło!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zacznij pisać, aby zobaczyć produkty, których szukasz.