Folwark Pełen Staroci

Swoją drugą wizytę w Folwarku Edwardowo zaliczam do bardzo udanych. Tym razem warsztaty renowacji mebli, które miałem przyjemność poprowadzić w tym niezwykłym miejscu trwały trzy dni, a czternastu Uczestników – miłośników staroci z różnych miast Polski – swoje pierwsze kroki związane z ich odnawianiem stawiało, zajmując się przywiezionymi przez siebie perełkami pochodzącymi z różnych miejsc i epok.

Zestaw mebli czekających na odnowienie okazał się naprawdę imponujący! Rzeźbiony dębowy tron po pradziadku, fornirowane krzesło gabinetowe, ramy okienne, kultowy 366 projektu Józefa Chierowskiego złożony z kilku egzemplarzy, szafka stanowiąca niegdyś część kredensu, legendarny “hałas” typu 200-190 i stuletni stolik kawowy to tylko niektóre z nich. Kontynuowaliśmy też renowację eklektycznego fotela, który do Folwarku trafił już w grudniu.

Pracy składającej się z masy zupełnie różnorodnych zadań do wykonania było – jak zwykle podczas warsztatów – bardzo, bardzo dużo. Przez całe trzy dni w czasie demontowania konstrukcji, czyszczenia drewna, wyjmowania ozdobnych ćwieków, malowania, woskowania barwienia i szycia nie cichły rozmowy na temat targów staroci, wzorniczych ikon, stylów w meblarstwie oraz rodzinnych pamiątek i jakże niezwykłych historii z nimi związanych.

Także i tym razem nie zabrakło wykładu o tkaninie meblowej i dekoracyjnej, który podobnie jak w grudniu, poprowadziła Pani Kinga Czarnowska, właścicielka marki Ridex. Dyskusje o pluszach, gobelinach, żakardach i płótnach w towarzystwie kolorowych próbników z całego świata trwały ponad godzinę stanowiąc źródło inspiracji dla uczestników, którzy pokonać museli jeszcze etapy prac związane z wykańczaniem mebli.

Mam nadzieję, że zdjęcia, które przygotowałem, zachwycą Was, zainspirują i choć na moment przeniosą w niezwykły klimat Folwarku Edwardowo.
Świetna informacja dla tych, którzy chcieliby wziąć udział w prowadzonych przeze mnie warsztatach!  W Folwarku Edwardowo zagoszczę ponownie już 21 i 22 kwietnia! Po szczegóły wystarczy kliknąć TUTAJ.
Do zobaczenia!
Paweł

 

Organizatorzy:
Tkaniny obiciowe:
Farby kredowe i woski:
Farby akrylowe, lakiery i szpachle do drewna:
Zdjęcia:
Wiktor Wildhirt
Dawid Szczepański
Bartosz Sumionka
Paweł Machomet

 

ZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Koszyk (0)
No products in the cart.
0
error: