Blog

ARENA DESIGN 2017

W tym roku festiwal arena Design odwiedziłem z warsztatami już po raz trzeci. Grupa dwunastu uczestników-amatorów przez dwa dni pracowała nad odnowieniem znalezionych przez siebie w różnych nietypowych miejscach staroci. Każdy z nich miał szansę nauczyć się podstaw związanych z czyszczeniem drewna, sklejaniem go, uzupełnianiem ubytków, lakierowaniem, malowaniem, woskowaniem, olejowaniem, klejeniem pianek, nabijaniem pasów, wiązaniem sprężyn, obijaniem i ręcznym szyciem.

Nie zabrakło też stałego punktu programu przygotowanego przez Deca Makes it Lovely, czyli wykładu o rodzajach, zastosowaniach i właściwościach tkanin meblowych, otwierającego drugi warsztatowy dzień. Zauważyłem, że podczas tej edycji warsztatów, starocie otrzymały wyjątkowo dużo kolorów! Było to możliwe za sprawą opartych na siedemnastowiecznej recepturze farb kredowych Autentico® oraz nowoczesnych i szybkoschnących emalii do drewna marki Altax.

Wśród odnawianych mebli znalazły się między innymi: gięty i tapicerowany Thonet z Radomska, francuskie krzesło z litego orzecha, współczesna kopia ludwikowskiego medalionu z rafią, kubełkowy fotel, któremu udało się wyczyścić i zachować oryginalną tapicerkę, czy legendarny typ 200-190.

Jesteście ciekawi jak to wszystko wyglądało? Obejrzyjcie film!

 

Hej!

Dziękuję za przeczytanie mojego materiału.

Jeśli ten wpis spodobał Ci się wyjątkowo, zainspirował Cię lub pomógł rozwiązać Twój meblowy problem, możesz postawić mi kawę. Wesprzesz w ten sposób moją wieloletnią pracę - będzie mi niezmiernie miło!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
IMG_5402.png
Zacznij pisać, aby zobaczyć produkty, których szukasz.