ARENA DESIGN 2017

W tym roku festiwal arena Design odwiedziłem z warsztatami już po raz trzeci. Grupa dwunastu uczestników-amatorów przez dwa dni pracowała nad odnowieniem znalezionych przez siebie w różnych nietypowych miejscach staroci. Każdy z nich miał szansę nauczyć się podstaw związanych z czyszczeniem drewna, sklejaniem go, uzupełnianiem ubytków, lakierowaniem, malowaniem, woskowaniem, olejowaniem, klejeniem pianek, nabijaniem pasów, wiązaniem sprężyn, obijaniem i ręcznym szyciem.

Nie zabrakło też stałego punktu programu przygotowanego przez Deca Makes it Lovely, czyli wykładu o rodzajach, zastosowaniach i właściwościach tkanin meblowych, otwierającego drugi warsztatowy dzień. Zauważyłem, że podczas tej edycji warsztatów, starocie otrzymały wyjątkowo dużo kolorów! Było to możliwe za sprawą opartych na siedemnastowiecznej recepturze farb kredowych Autentico® oraz nowoczesnych i szybkoschnących emalii do drewna marki Altax.

Wśród odnawianych mebli znalazły się między innymi: gięty i tapicerowany Thonet z Radomska, francuskie krzesło z litego orzecha, współczesna kopia ludwikowskiego medalionu z rafią, kubełkowy fotel, któremu udało się wyczyścić i zachować oryginalną tapicerkę, czy legendarny typ 200-190.

Jesteście ciekawi jak to wszystko wyglądało? Obejrzyjcie film!

 

Zamknij
Koszyk (0)
No products in the cart.
0
error: