Blog

POZNAŃ DESIGN DAYS 2016

Poznań Design Days choć ma dopiero trzy lata, jest festiwalem, który przyciąga swoim programem coraz większą liczbę odbiorców w każdym wieku. Podobnie jak w zeszłym roku, jednym z wydarzeń tegorocznej edycji były prowadzone przeze mnie warsztaty odnawiania mebli.

Słoneczny majowy weekend spędziliśmy odnawiając starocie na tarasie Arkadii. Po raz pierwszy postanowiłem nie rozpakowywać krzeseł przed przyjściem uczestników, tylko – celem integracji – właśnie im powierzyć to zadanie! Sam nie wiedziałem, co dokładnie kryje się w pięciu dużych paczkach (krzesła znalazłem jak zawsze na aukcji internetowej), zatem gdy po kolei wyłaniały się z nich mniej lub bardziej znane modele, nikt nie krył zadowolenia z tego, że już za moment zacznie się wielkie przywracanie im dawnego blasku 🙂

Prace przebiegały bardzo sprawnie. Demontaż i czyszczenie drewna wymagały sporo skupienia i wysiłku, ale rządni wiedzy i nowych umiejętności Uczestnicy, ani myśleli odpuścić. Warsztatowa grupa i wszyscy zwiedzający festiwal mogli liczyć na całą masę informacji o tkaninie meblowej, którą przekazała tradycyjnie już Marta z Deca Makes It Lovely.  Drugi dzień był bardzo emocjonujący, dlatego że przygotowana wcześniej baza, czyli wyczyszczone i posklejane krzesła zaczęły nabierać ostatecznego wyglądu. Wspólnie omówiliśmy zasady wykańczania drewna olejami, bejcami, lakierami, czy kolorowymi emaliami oraz podstawy tapicerowania. Uzbrojeni w nową wiedzę warsztatowicze przystąpili do dalszych – prowadzących ich do końca pracy –  etapów realizowania swoich pomysłów.

Jesteście ciekawi efektów? Koniecznie rzućcie okiem na galerię na dole posta i zobaczcie film dostępny TUTAJ składający się z krótkich scen, które udało mi się uchwycić telefonem w trakcie pracy!

Dziękuję Fundacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, a w szczególności Andżelice Jabłońskiej – Macowicz za zaproszenie i umieszczenie wydarzenia w samym sercu miasta, dziewczynom z Deca Makes It Lovely za materiały, Marcie za prezentację i ogromną pomoc przy organizacji, firmie Altax za udostępnione preparaty do drewna, redakcji serwisu Ładnie Naprawię i Magazynu Purpose za wsparcie akcji (nie pamiętam, który to już raz!), Bartkowi za pomoc w prowadzeniu warsztatów – bez Was nie dałbym rady! Dziękuję też wszystkim Uczestnikom, którzy przyjechali nie tylko z Poznania, ale też z Torunia, Warszawy, czy Katowic (!!!) – byliście niesamowici! Mam nadzieję, że nie żałujecie i że oprócz pięknie odnowionych krzeseł udało się Wam wynieść z warsztatów trochę przydatnych wiadomości 🙂

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!

Paweł

Dziękuję za przeczytanie mojego materiału.

Jeśli ten wpis spodobał Ci się wyjątkowo, zainspirował Cię lub pomógł rozwiązać Twój meblowy problem, możesz postawić mi kawę. Wesprzesz w ten sposób moją wieloletnią pracę - będzie mi niezmiernie miło!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zacznij pisać, aby zobaczyć produkty, których szukasz.