PIERWSZE WARSZTATY!

Podczas tegorocznej edycji Targów Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjne, które w zeszły weekend odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich, miałem przyjemność poprowadzić warsztaty z renowacji mebli. Ośmioro uczestników dostało do dyspozycji kilkanaście starych krzeseł pochodzących głównie ze śmietników oraz wszystkie potrzebne do odnowienia ich materiały i narzędzia.

Praca rozpoczęła się o godzinie 10.00. Pierwszym zadaniem był całkowity demontaż wybranych staroci. Każdy odnawiał swoje krzesło zgodnie z własnym pomysłem, więc zarówno etap pierwszy jak i kolejne w porównaniu do siebie wyglądały całkowicie inaczej. Uczestnicy mogli w ten sposób zobaczyć znacznie więcej sposobów na rozwiązanie teoretycznie podobnych problemów 🙂

Po wyjęciu wnętrzności, odkręceniu stelaży, odpruciu starych obić, część realizacji wymagała dokładnego wyczyszczenia drewna. Uruchomienie kilku szlifierek na raz zgromadziło wokół warsztatowego miejsca całkiem sporą widownię!

Najciekawsze i najbardziej wciągające były prace związane z wyborem tkanin, wykończenia (lub nie) drewna, tworzeniem nowych siedzisk, mocowaniu pianki. Autorzy renowacji sami decydowali o najdrobniejszym szczególe, czy zupełnie nietypowym wykorzystaniu dostępnych materiałów.

W ciągu dziesięciu warsztatowych godzin część krzeseł została odnowiona od początku do końca, inne – te przy których było naprawdę dużo do zrobienia – przeszły etapy umożliwiające autorom poznanie jak największej liczby nowych umiejętności, co było głównym celem wydarzenia. Po warsztatach każdy mógł zabrać swoje krzesło do domu i bogatszy o nową wiedzę samemu dokończyć jego renowację.

Ostatniego dnia targów, wszystkie realizacje zaprezentowane w Nawie Designu stworzyły wystawę pokazującą efekty pracy uczestników warsztatów.

 

 

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Koszyk (0)
No products in the cart.
0
error: