RELACJE Z WARSZTATÓW

MIĘDZYNARODOWE TARGI SZCZECIŃSKIE 10-11.10.2015

Strefa Warsztatów podczas tegorocznych targów Wszystko Dla Domu przyciągnęła ogromną liczbę zwiedzających. To właśnie tutaj stanął na dwa targowe dni warsztat renowacji mebli wyposażony we wszystko, czego potrzeba, by nadać nowe życie wysłużonym już i pozbieranym ze śmietników krzesłom.

Zadaniem ośmiorga uczestników było samodzielne odrestaurowanie wybranego przez siebie krzesła, a moim poprowadzenie ich w taki sposób, by poznali jak najwięcej nowych rzeczy. Przed przystąpieniem do pracy, zaczęliśmy od krótkiego omówienia każdego ze staroci i wstępnego zaplanowania nowego wyglądu. Gdy uczestnicy zajęli swoje stanowiska, w ruch poszły szlifierki, które robiąc niemały hałas, błyskawicznie zaczęły przyciągać tłumy zwiedzających, chcących poprzyglądać się renowacjom.

Ponieważ warsztaty trwały dwa dni, pierwszy z nich przeznaczyliśmy na “brudną robotę”, drugi – rozpoczęty wykładem o tkaninie meblowej, podczas którego Iza, reprezentująca firmę Deca, przekazała komplet niezbędnych informacji o doborze materiałów na obicia- na wybarwianie i lakierowanie drewna, tapicerowanie i montaż.

Choć niektórzy nie ukrywali, że praca jest rzeczywiście ciężka, wytrwale dążyli do celu. Musieli w końcu na chwilę przeobrazić się w jednoosobową manufakturę, by odświeżyć stolarkę, tapicerkę i okucia. Nagrodą za trud włożony w odnowienie krzesełek była (podobnie jak przy poprzednich edycjach) możliwość zabrania ich ze sobą do domu.

Wszyscy ci, którym tym razem nie udało się dostać do grupy warsztatowiczów, mogli przyglądać się z bliska poszczególnym etapom pracy,  zaplanowanej tak, że pod koniec ostatniego dnia targów, widoczne były jej efekty.

Jeszcze raz dziękuję Międzynarodowym Targom Szczecińskim za kolejne zaproszenie (dokładnie rok temu odbyła się tutaj pierwsza edycja warsztatów!), Festool Polska za elektronarzędzia, dziewczynom z Deca za tkaniny, pianki, owaty, kleje i prezentację, redakcji serwisu Ładnie Naprawię i Purpose z Łodzi za wsparcie i poczęstunek w postaci papierowych magazynów dostępnych dla odwiedzających naszą pracownię!

Zdjęcia zrobił Kacper Machomet, a ich wintydżowy charakter to zasługa podpiętego do cyfrowej lustrzanki obiektywu od znalezionego na targu staroci Zenita! Kacper już niedługo zmontuje film z wydarzenia, do którego obejrzenia na pewno Was zaproszę 🙂

Do zobaczenia na następnych warsztatach!

No Comments

Leave a Reply

error: