ARENA DESIGN 2017

WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH ODNAWIANIA MEBLI!

 

Masz w domu stare krzesło, stoliczek, czy podnóżek, które chcesz odnowić i nie wiesz jak się do tego zabrać? Koniecznie zapisz się na dwudniowe warsztaty odnawiania mebli, a poznasz podstawy przywracania starociom dawnego blasku!

Miejsce: Arena Design/ Międzynarodowe Targi Poznańskie

Data: 16-17.marca 2017

Ilość miejsc: 12

Zapisy: info@rzucpanokiem.pl / w informacji zwrotnej podane zostaną dane do przelewu

Koszt uczestnictwa: 280zł

Wiek: 18+

Prowadzenie: Paweł Machomet/ Rzuć Pan Okiem – blog o odnawianiu mebli/www.rzucpanokiem.pl

O warsztatach:

Podczas warsztatów przedstawione zostaną podstawy demontażu, usuwania starych powłok, wypełniania ubytków, przygotowywania drewna do nakładania nowych warstw wykończenia w zależności od wybranej techniki i tapicerowania mebli. Uczestnicy sprawdzą w praktyce narzędzia i specyfiki, które nie tylko pozwolą przywrócić starociom dawny wygląd, ale także wystylizować je i postarzyć wedle autorskich pomysłów.

Program warsztatów:

16.03. :

godzina 10.00-11.30-Przywitanie Uczestników, omówienie zakresu prac przy poszczególnych stanowiskach;

godzina 11.30-13.00 – demontaż mebli;

godzina 13.00-17.00 – oczyszczanie drewna;

17.03. :

godzina 9.30 – rozpoczęcie pracy;

godzina 10.00 -11.00 – otwarty wykład „Tkanina meblowa – rodzaje, zastosowania i właściwosci”. Prowadząca: Marta Kyrdziawa z firmy Deca Makes It Lovely;

godzina 11.00 -13.00 – wykańczanie drewna: lakierowanie, olejowanie, bejcowanie, malowanie współczesnymi emulsjami do drewna oraz farbami kredowymi opartymi na recepturze z XVII wieku, woskowanie, patynowanie itd.

godzina 13.00 -16.30 – tapicerowanie, montaż mebli;

Uwaga!

Na warsztaty przynosisz swój mebel, a my zapewniamy wszystkie materiały i narzędzia do jego renowacji! Żebyśmy mogli wyposażyć warsztat w to, co będzie potrzebne i zdecydować, czy dany staroć będzie w stanie przejść metamorfozę w ciągu dwóch dni, razem ze zgłoszeniem na info@rzucpanokiem.pl, koniecznie wyślij zdjęcie mebla, który chcesz ze sobą zabrać!

Organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Partnerzy: Autentico/Chalk HouseAltax / Deca Makes It Lovely

error: